Komunikácia naprieč svetom

Ako cestovať bezpečne a dobrodružne

 

Milada je mladé, aktívne a večne vysmiate dievča, ktoré si za posledných sedem rokov precestovalo veľkú časť sveta a prešla si kade čím. Na festivale Vám porozpráva o komunikácii vo svete a rôznych vtipných príhodách či nedorozumeniach, ktoré sa jej počas ciest prihodili. Napríklad, čo spôsobila jazyková bariéra s domorodcami v amazonskom pralese, prečo ju na chvíľu zadržala polícia v Nikarague, ako bláznivo prešla hranice z Hondurasu do Salvadoru vďaka jej výrečnosti. Máte sa na čo tešiť!

Známa cestovateľka zo Strážskeho bude k dispozícii aj vo vestibule mestskej kultúrnej sály, aby Vám mohla poradiť ako cestovať bezpečne a dobrodružne.

Keď sa Mili ľudia pýtajú odkiaľ je, vždy odpovie, že je taká slovenská západo-východniarka. Narodená v Bratislave, no celý život vychovávaná v Strážskom. Posledných sedem rokov behá po šírom svete a učí sa o rôznych kultúrach z prvej ruky - od miestnych. Miluje dobrodružstvo, adrenalín a spoznávanie nepoznaného. K jej záľubám patria cudzie jazyky, cestovanie, písanie, fotografovanie a hory. Je aktívna a veľmi pozitívna osôbka a jej životné motto znie:

"Život je príliš krátky na to, aby sme neboli šťastní. Preto robme čo nás napĺňa."

A to aj robí. Cestuje, pracuje, učí sa, inšpiruje a šíri cestovateľskú osvetu.

Možno si na ňu spomínate:

Mili sa momentálne nachádza na ďalších dobrodružných cestách, a tak sa môže stať, že sa nestihne do festivalu vrátiť. Určite nás o tom bude informovať najskôr ako sa bude dať.

 

< predchádzajúci